Kozačky jsou šik, ale pozor na chyby

Alespoň jedny kozačky máme ve svém botníku snad každá. V dnešní době existuje nepřeberné množství druhů, střihů, barev a modelů, takže by měla být spokojená každá „kozačkoholička“. Avšak ne všechny typy kozaček lze nosit ke každému oblečení. Pojďme se proto podívat, jak na to, abychom našim krásným botičkám nedělaly ostudu.

Módní faux pas aneb Co nikdy nedopustit

Někomu to možná přijde normální a ani se nad tím nepozastaví, ale co by vám žádný módní kritik neodpustil, to jsou volné kalhoty oblečené přes vysoké kozačky Xti. Zvlášť v dnešní době, kdy se dají sehnat nejen upnuté kozačky, ale i kozačky volnějších střihů, do kterých se dají kalhoty pohodlně zasunout. Nesmí to však být kalhoty široké, abyste nevypadala jako klaun z manéže. Pro zimní období je vhodné volit užší kalhoty či legíny, jež se pohodlně vejdou do vašich kozaček. Vypadá to mnohem lépe. A když je doplníte dlouhým svetrem nebo tunikou budete zaručeně za nej kočku kanceláře.

 

Dalším častým prohřeškem je kombinace elegantních kozaček se sportovním oblečením. Nemáme teď na mysli pohodlné džíny, jako spíše barevné zimní/lyžařské bundy. Pokud nosíte sportovní bundu, volte raději sportovnější typ obuvi, než jsou kozačky. Opravdu to často vypadá až komicky. K elegantním botám vždy pouze elegantní oblečení! A to platí dvojnásob pokud zvolíte elegantní kozačky jako například od značky Caprice. Obuv Caprice je totiž kožená obuv, která Vám vydrží roky!

 

A protože se chtějí líbit i mladé dámy školou povinné, vídáme je na ulicích v kozačkách v kombinaci se školním/sportovním batohem. Chápeme, že kozačky vidí u maminek a touží po nich již v mladých letech, ale i v rámci zachování ortopedického zdraví je lepší jim pořídit obuv přiměřenou jejich věku. Ne zřídka totiž tyto malé dámy nosí kozačky na podpatcích. Nepřehlédněte také zajímavý článek o historii kozaček na blogu ObuvMel.cz!

  

Pozor na výšku

Pokud jste nebyla obdarována dlouhýma nohama, měla byste se raději vyvarovat kozaček nad kolena a vyšších. Ty bohužel sluší pouze vysokým štíhlým postavám. Ženám menšího vzrůstu naopak zbytečně opticky zkrátí nohy a nevypadá to zrovna nejlépe. Nebojte se vyzkoušet například kotníkové kozačky od značky Tamaris.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>